Hobidey Kampçılık

Photo by Patrick Hendry on Unsplash

Nedir 

Dünya tarihinde kamp ve kampçılık insanoğlunun uzun seyahatleri ve barınma ihtiyacını karşıladıkları yaşam biçimi olarak karşımıza çıkıyor. Göçebe toplumlarda binlerce yıldır kullanılan eşyalar seyahatlere dayanıklı ve mobil yaşama uygun tasarlanmış ve bugün kullanılan kamp ekipmanlarının temelini teşkil etmektedirler. Ancak tüm bu ekipmanlar ve kamp yaşamı zorunluluk nedeniyle kullanılmaktaydı. Günümüzde kampçılık ihtiyaçtan çok bir spor ve doğa disiplini olarak kabul edilmektedir. Tarihte kayda alınmış ilk spor ve hobi maksatlı kampçılık İngiletere’de 1880 yılında Thomas Hiram Holding tarafından yapılmıştır. Thomas, bir terzidir ve modern kampçılığın ilk yatırımcısı olmuştur, 1908 yılında yazdığı ‘The Camper’s Handbook(Kampçının Rehberi)’ adlı kitabı ve kurduğu ‘Association of Cycle Campers(Bisiklet Kampçıları Derneği)’ ile sportif kampçılığın temelini atmıştır. Çadır kampçılığı ile ilgili gerekli bilgileri derledik, faydalı ve eğlenceli olmasını dileriz.


 Faydaları 

Kampçılık ile uğraşan insanlar doğa ve hayvan sevgisi ile doludur. Kampçılık, sağlık yaşam, basit ve pratik yaşama bilincini aşılar. Kamp alanlarında gelişen yetenekler şehir hayatını kolaylaştırır. Düzenli yapılan kamp faaliyetleri insanın motivasyon ve huzurunu korumasına yardımcı olur. Kamp hayatında yaşayabileceğiniz yoksunluk kişiye sorun ve problemleri aşma konusunda hızlı karar vermeyi aşılar.


Özellikler 


hobidey-cadir-kampciligi 3

Photo by Laurine Bailly on Unsplash

 

 Nasıl Yapılır?

Dikkat:Çadır kampçılığının nasıl yapıldığını anlatmadan önce çok önemli bir konuya değinmek istiyoruz. Bu hobiye başlamak isteyen birçok arkadaşımız kampçılığın belli bir yere gitmek, doğada vakit geçirmek ve geri dönmek anlamına geldiğini düşünüyor. Ancak kampçılık, insanda hobileri başlatan hobi ünvanına sahiptir. Hobidey’in kurulmasına ilham olan hobi olması dolayısıyla bizim içinde kıymeti büyüktür. Kampa giderek misket veya voleybol oynayarak çocukluğunuza geri dönebilir, yamaç tırmanışı için bir yuva olabilir, tuttuğunuz balıkları akşam ateş başında dostlarınızla paylaşıp sohbet ettiğimiz muhteşem bir hobidir. Kampçılık yüzlerce farklı amaçla birleştirilebilir, bu yüzden kampçılığa başlayarak burada ne yapmak istediğinize karar vermeniz kampçılıktan alacağınız zevk ve huzurun katlanarak artmasını sağlayacaktır.

 Malzeme & Ekipmanlar 

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum. Sık Sorulan Sorular

Soru 1
Example content 1
Soru 2
Example content 2
Soru 3
Example content 3
Soru 4
Example content 4
Soru 5
Example content 5


Kendini Geliştir 

Yardım EtkinlikFaydalı oldu mu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın.

Ortalama 5 / 5. Oy sayısı: 4Dostlarınızla Paylaşın